Info külastajale

Avamisajad ja piletihinnad

Muuseumi külastus

6 €/in.

45 minutit

Degusteerimine

9€/in.

Degusteerimisel maitstakse 3 erinevat napsi ja 3 käsitööõlut.

Avatud: T-L 11.00 -19.00

Muuseumi ja tootmise külastus toimub ajutiselt ainult koos giidiga, seega palume kõikidel huvilistel oma tulekust etteteatada (visit@moe.ee või +372 5854 5447), et saaksime teiega tuuri aja kokku leppida!

-50% soodustus piletihinnast:
• Õpilased
• Üliõpilased
• Pensionärid
• EV vormis sõjaväelased ning ajateenijad

Tasuta pääsevad muuseumisse :
• Sügava või raske puudega isik (tõendi alusel) ja tema saatja
• Eesti muuseumitöötajad töötõendi alusel
• Alla 7-aastased lapsed

Küsimuste korral helista julgelt meie giidile +372 5854 5447

Muuseumist lähemalt

Moe Peenviinavabriku juures tegutseb Eesti Piiritustööstuse muuseum, mis asub Moe mõisa XVIII sajandil ehitatud viinaköögi hoones ja XIX sajandil ehitatud piiritusvabrikus.

Muuseumi huvipakkuv väljapanek annab ülevaate viinapõletamisest ja piirituseajamisest

Eestis viimase viie sajandi vältel. Muuseum asutati 1971. aastal ja taasavati 2021. aasta kevadel pärast laialdasi renoveerimistöid.

Lisaks muuseumi külastusele, kus pöörame tähelpanu mitte ainult Moel valmistatule vaid ka üldisemale piirituse tootmise ajaloole Eestis, on huvilistel võimalik koos giidiga uurida, kuidas Moe Peenviinavabrikus praegu tootmine käib. Pakume võimalust lõpetada ekskursioon meeleoluka degustatsiooniga ajastutruus vabriku degustatsioonisaalis. Degustatsiooni käigus ärkavad ellu Moel toodetud jookide lood ja hinged. Lubame, et kogemus on meeldejääv!

Moe ja Muddise jookide degusteerimine (al 18a)

Moel toodetakse üle 22 sordi piiriitusejooke, mille hulgas on 4 käsitöö-maitseviina ja 9 erikanguses mahe käsitöödestillaati. Samuti leiab Moe tootevalikust ka Mohn Poppy Gini ja Eesti esimese viski Tamm & Rukis. Õllevabrik Muddis pruulib üle 8 õllesordi, mille hulgas on 2 vintage õllesorti.
Degusteerimisel saate maitsta 3 erinevat käsitöö-maitseviina või destillaati ning 3 erinevat Muddise käsitööõlut, mis serveeritakse õigel temperatuuril ja õigetes pokaalides.

Olete oodatud ka meie tehasepoodi, et soodsate hindadega haarata kaasa oma lemmikud.

Kuidas meie juurde jõuda?

Sangaste rye

Moe always uses 100% Estonian winter grain. Most of it is Sangaste rye, which is the world’s oldest variety of grain, supported and protected by the government of Estonia.

Pandivere upland

Moe (form. Muddis) is a place in the Estonian upland, in Pandivere Water Protection Area, known as the land of hidden rivers and vanishing lakes.